Aletli Pilates

Pilates vücut şeklinizi, duruşunuzu ve kendinizi nasıl hissettiğinizi baştan aşağı değiştirir. Pilates sayesinde ağır programlar ve yorucu aletli egzersizlere gerek duymadan kusursuz bir vücuda sahip olabilirsiniz. 

Joseph Pilates’in “kontroloji” adını verdiği metodda; denge, nefes ve hareket bir bütünü oluşturur. 

Joseph Pilates, egzersiz sistemini şöyle tanımlar: 

 

        “Sadece 10 derste farkı hissedecek, 20 derste farkı görecek, 30 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız.” 

 

Şu anda kullanılan Reformer, Cadillac, Chair, Ladder Barrel ve Spine Corrector gibi bir çok pilates aleti ile dansçılardan hastalara, balerinlerden çocuklara kadar herkes kassal güçlenme, esneklik, vücut kontrolu, koordinasyon, farkındalık, denge gibi bir çok konuda gelişme sağlamaktadır.

Pilates Reformer Tower ve Cadillac


Reformer aleti, üzerindeki dirençli yaylar ve hareketli bantlarla oldukça etkili ve kısa sürede sonuç veren bir egzersiz         aracıdır. Eklemlere zarar vermeden kasları güçlendiren ve esneten en etkili yöntemdir.    


Ayrıca Tower (kule) eklenerek, vücudun üst kısmının da çalıştırılması sağlanmış, değişik pozisyonlarda 500’ün      

üzerinde egzersiz çeşitliliği tek bir makinede toplanmıştır. 

Pilates Reformer ve Tower; genel direnç, esneklik, koordinasyon ve denge dahil pilatesin en bilindik faydalarının tümünü bir arada sunar.  Düz karınlar, güçlü sırtlar, sert kalçalar ve basenler tüm bu etkinin sonuçlarıdır.

Mat üzerinde yapılan egzersizlerin cadillac'a bağlı yay ve barların eklenmesi ile daha zor hale gelmesi, egzersizlerden alınan sonuçları da daha etkili hale getiriyor. Yatılarak yapılan egzersizlere ek olarak kol ve bacakların yaylara tutunarak ya da asılarak yapıldığı egzersizler tüm el ve ayak bileklerini, üst ve alt vücut kaslarını etkili bir şekilde güçlendirip çalistiriyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

       

Pilates Chair ve Ladder Barrel        

Bacak gücü, denge ve stabilizasyonu bir arada sağlayan küçük ama çok etkili bir Pilates aparatıdır. Tırmanma, itme, kaldırma gibi fonksiyonel hareketlere odaklanarak güçlenmeyi sağlar.  

Çekirdek gücü ve esneklik egzersizleri için Pilates Ladder barrel ile mutlaka tanışın. Germe, güçlendirme ve esneklik egzersizleri için, bir varil yüzeyi ile merdiven basamaklarını birleştirir. Bunu yaparken farkı seveceksiniz. Pilates barrel varil şeklinde bir egzersiz cihazıdır. Aynı zamanda omurga düzeltici denir. Joseph Pilates tarafından geliştirilen, her biri eşsiz bir rol oynar ve insanlara Pilates teknikleri kullanarak egzersize ek yollar sunar.İnsanların iyi bir duruş sağlamak için kullandığı kasları izole etmek için tasarlanmıştır.

Nefes kontrolü ve harekete tam konsantrasyon ile kişi, bedenini daha iyi kullanır ve kontrol eder hale gelir. Yayların oluşturduğu direnç vücut ağırlığı ile birleşir ve bu da hareketlerin zorluk derecelerini belirler. 

Kimler Yapabilir?
Reformer egzersizleri her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemdir.  Reformer aleti kişinin vücut yapısındaki engeller ( bazı kasların kısalığı, esnek olmayışı), boy farklılıkları göz önüne alınarak kişiye göre ayarlanmaya elverişli şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede egzersizler bireylere doğru ve güvenli şekilde adapte edilebilir

 

Ayrıca Pilates duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada, denge gelişiminde ve sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir. 

Birebir eğitmen eşliğinde yapılan Pilates  egzersizleri ile zorlanmadan hem kuvvetlenecek,

hem de mükemmel bir vücut ve postura sahip olacaksınız.

Beylikdüzü Yoga

Beylikdüzü Pilates 

Please reload