September 18, 2014

September 11, 2014

September 10, 2014

September 10, 2014

Please reload

Son Yazılar

Simitlerinizden Kurtulun!

September 18, 2014

1/1
Please reload

Egzersize rağmen göbeğiniz gitmiyor mu?

Fazla kilolar ve bunlardan kurtulma çabası arttıkça bu konuda yapılan çalışmalar da günden güne artıyor.

 

Yapılan araştırmalar C vitamininin inatçı yağlar  ile yakın ilgili olduğunu gösteriyor. Özellikle de mide ve karın bölgesinde biriken yağlarla.

 

EurekAlert raporlarına göre kanlarında düşük düzeyde C vitamini  bulunan hastaların vücutlarında yağ depolanması en fazla karın bölgesinde meydana geliyor. C vitamini yağ metabolizmasında önemli role sahip. Yeterli düzeyde C vitamini olmadığında depolanan yağlar yakılamıyor. Bu da daha fazla yağ depolanmasına neden oluyor özellkle de karın bölgesinde.

 

Yine araştırma sonuçlarına göre, yetersiz C vitamini egzersiz sırasında daha da azalma gösteriyor. Vücut egzersiz sırasında C vitamini olmadan yağları yakamıyor. Bu durum düzenli egzersiz yapmalarına rağmen bazı insanların neden karın yağlarından kurtulamadıklarını da açıklıyor.

 

Uzmanlar her gün 75 mg C vitamini alınmasını öneriyorlar. Takviye olarak veya meyve- sebze tüketerek C vitamini eksiğinizi kapatabilirsiniz. Kivi, portakal, greyfurt, brokoli, yeşil biber en güçlü C vitamini kaynakları arasında bulunuyor. C vitamini suda çözünebilen bir vitamin olduğundan vücutta depolanmıyor ve fazlası idrarla atılıyor. 

 

C vitamininin aynı zamanda hasarlı dokuları tamir ettiğini ve cildi güzelleştirdiğini unutmayın!

 

Sağlıklı günler...

 

 

 

 

Please reload

Videolar
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Please reload